Wybierz produkt

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy fototapety znajdujące się w ofercie sklepu są nowe?

Tak. Fototapety oferowane przez sklep StrefaTapet.pl są nowe.

Czy poradzę sobie samodzielnie z montażem fototapet ?

Najpewniejszym rozwiązaniem przy montażu fototapet jest zlecenie tych prac fachowcom, którzy na co dzień zajmują się taką działalnością. Jednak jeśli zdecydują się Państwo na samodzielny montaż naszych fototapet, to koniecznie prosimy o wcześniejsze zapoznanie się ze schematem montażu, aby dobrze się do tego zadania przygotować i uniknąć niepotrzebnych błędów. W praktyce okazuje się to bardzo proste, a najważniejsze o czym należy pamiętać, to naniesienie kleju bezpośrednio na ścianę, a nie na fototapetę. Osoby, które wcześniej sygnalizowały nam swe obawy związane z samodzielnym montażem, przesyłały nam później informacje mówiące, że w praktyce okazało się to raczej przyjemną zabawą niż trudną pracą. Najczęściej satysfakcję potęgowała też radość z zostania "bohaterem domu" lub z zacieśnienia więzi sąsiedzkich :)

Czy fototapety wyglądają w rzeczywistości tak jak prezentowane są na zdjęciach w sklepie?

Fototapety wyglądają niemal identycznie do ich zdjęć prezentowanych w gnaszym sklepie.
Fototapety mogą nieznacznie różnić się kolorystycznie od zdjęć - spowodowane to może być ustawieniami monitora.
Z uwagi na charakter prezentowanych prac motywy fototapet mogą delikatnie odbiegać od prezentowanych na zdjęciach.

Czy drukowane przez Was fototapety są ekologiczne?

Fototapety i zdjęcia drukujemy w technolgi tuszu pigmentowego, które są obojętne dla zdrowia.
Zdjęcia zamieniamy w dzieła sztuki. Łączymy nowoczesne technologie z artystycznym podejściem do fototapet  Drukujemy je na flizelinie lub lateksie ( także na folii samoprzylepnej). Druk jest odporny na blaknięcie, fofototapety eksponowane bez wystawienia na bezpośrednie światło słoneczne zachowują swoją idealną kolorystykę przez dłuuugi czas. Wygląd fototapety przyczynia się do ogólnego, artystycznego efektu końcowego, zapewniającego nietypowy i elegancki produkt do salonu, sypialni, biura czy kuchni.

Jaki materiał do fototapety wybrać – flizelinowy czy z lateksu ?

Czym różnią się te materiały i który z nich wybrać?
Fototapety flizelinowe
– są na rynku bardzo popularne, gdyż są to bardzo dobre jakościowo, nowoczesne produkty, a ponadto uznawane są za najprostsze w montażu i bardzo dobrze sprawdzają się w większości domowych i biurowych pomieszczeń.
Fototapety lateksowe
– są nieco bardziej odporne od flizelinowych, z trochę dokładniejszym wydrukiem, ale mają nieco gładszą fakturę, z odrobinę większym połyskiem.  Lateks jest trochę grubszy od flizeliny, można go czyścić szmatką. Jego zwiększona trwałość skłania do stwierdzenia, że lepiej nadaje się do takich pomieszczeń jak kuchnia, warsztat i innych, w których pojawić się może więcej wilgoci i zabrudzeń.

Jaki klej wybrać do tych fototapet?

Możecie Państwo wybrać dowolny klej do tapet flizelinowych i lateksowych. Każdy z markowych produktów na rynku powinien być dobry.
Jeżeli nie chcecie Państwu szukać kleju w innym miejscu, można na etapie składania zamówienia wybrać klej w naszym sklepie. Oferujemy:
Klej do tapet Pronicel - 70g ( na powierzchnię do 5m²) w cenie 2,99 zł brutto
Klej do tapet Pronicel - 150g (na powierzchnię do 10m²) w cenie 4,99 zł brutto

Czy przygotujecie fototapetę na zdjęciu przysłanym przeze mnie?

Możemy przygotować fototapetę na podstawie Państwa zdjęcia, niemal w dowolnym wyniarze. Prosimy jednak najpierw o przysłanie zdjęcia i Państwa oczekiwań gdyż w takiej sytuacji każda taka decyzja podejmowana jest indywidualnie.

Jaką jakość/rozdzielczość musi posiadać zdjęcie do wydruku na płótnie?

Rozdzielczość zdjęcia potrzebna do wydruku:

Jakość wydrukuRozdzielczość
raczej kiepska< 60 dpi
dobra70-90 dpi
bardzo dobra> 100 dpi

 Dane z tabelki nie powinny być uznawane za pewnik. Rozdzielczość i jakość zdjęcia (ostrość itd.) to dwa różne tematy. Na szczęście możesz uzyskać wyśmienite rezultaty z mniejszą niż "zalecana" liczbą pikseli. Dzięki specjalnemu procesowi, bardzo dobre jakościowo wydruki, nawet wielkich fototapet, mogą być uzyskane przy użyciu nowoczesnych technologii druku atramentowego również przy druku cyfrowych fototapet na płótnie fotograficznym. Jednak nie oczekuj cudów po zdjęciu z niską rozdzielczością i kiepską jakością.


W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt pod adresem sklep@strefatapet.pl